czwartek, 24 stycznia 2008

Maszyny rolnicze używane.Internet stał się tak ciekawym i skutecznym narzędziem z którego najbardziej zadowoleni są chyba ludzie leniwi, ale i nie tylko. Praktycznie bez wychodzenia z domu mamy do dyspozycji ofertę maszyn rolniczych z całego kraju. Jest idealny aby poszukać ofert na używane maszyny rolnicze o ile znalazły się one w internecie. A w zasadzie wszystko co jest związane ze sprzedażą lub kupnem.

Dlaczego akurat maszyny rolnicze używane? Istnieje kilka powodów.
Po pierwsze są to przedmioty które można łatwa transportować w przeciwieństwie do domów, mieszkań czy działek, które szukamy w najbliższej okolicy. Chociaż te wszystkie wymienione przed chwilą rzeczy jeszcze bardziej są wyszukiwane w Internecie.

Po drugie coraz większą rolę odgrywa Internet na wsi. Coraz więcej rolników posiada już komputery i dostęp, chcą już wiedzieć co się dzieje w rolnictwie i być na bieżąco z dotacjami PROW 2007-2013.

Po trzecie istnieje już kilka ciekawych serwisów zawierających ogłoszenia rolnicze i na pewno jeszcze wiele powstanie.

Mam tylko nadzieję że początkujący rolnicy nie pogubią się w gąszczu rolniczej informacji.
A po czwarte chciałbym zakomunikować że testowana jest kolejna giełda rolna tym razem pod nazwą www.rolnicze24.pl. Jestem ciekaw czy przyda się ona do trafnego wyszukiwania informacji.


Maszyny rolnicze używane

Od bardzo dawna obserwuje rynek używanych maszyn rolniczych. I serwisów ogłoszeniowych oferujących ogłoszenia rolnicze w Internecie. Dziś chciałbym przybliżyć temat: maszyny rolnicze używane na allegro. Chyba nie ma na dziś internauty który nie słyszał o allegro, chociaż mogę się mylić.

Praktycznie serwis aukcyjny allegro istnieje od kiedy pamiętam. Rozprzestrzeniał się szybko wśród użytkowników Internetu – poczta pantoflowa zrobiła swoje. Ale od samego początku nie było tam działu: maszyny rolnicze.

Przełomem okazało się wyodrębnienie osobnego działu na allegro: moto. Pamiętam jak bardzo powoli ogłoszenia rolnicze zaczynały napływać już przy bardzo znanym allegro. Bardzo długo ogłoszenia nie mogły się przebić przez pierwszy 1000. I to był chyba kluczowy moment dla działu rolniczego i maszyn tam wystawianych.

Przebudowano kategorie, oprócz używanych maszyn rolniczych znalazły się tam jeszcze inne związane z rolnictwem, które szczerze mówiąc nie mają na dziś dużej oglądalności. Ale w końcu maszyny rolnicze też startowały od zera. Pisząc te słowa jest ok. 9000 aktualnych trzeba podkreślić ogłoszeń i niejedna giełda rolna chciałaby mieć tyle ogłoszeń rolniczych.

Brak komentarzy: